EcoFlow energiatárolók
Fedezze fel az EcoFlow energiatároló megoldásainak választékát!
Az ipari és kereskedelmi létesítmények energiaköltségei évről évre emelkednek, miközben a hálózat instabilitása és a csúcsidőszaki tarifák egyre nagyobb terhet rónak a vállalkozásokra. A telepítők és viszonteladók számára kritikus fontosságú a megfelelő energiatároló rendszer kiválasztása: egy rosszul méretezett vagy megbízhatatlan megoldás nemcsak a befektetés megtérülését veszélyezteti, hanem a végfelhasználók elégedettségét is.
EcoFlow energiatárolók
Az EcoFlow energiatárolók moduláris LFP technológiával teszik kiszámíthatóvá azt, ami a napelemes rendszerek megtérülésében ma a legnagyobb tétel: a megtermelt energia saját felhasználását. A rendszer 5 kWh-s lépésekben bővíthető, így ugyanaz a platform szolgálja ki a családi házak önfogyasztás-optimalizálását és a háromfázisú, hőszivattyús ingatlanok szünetmentes ellátását is – anélkül, hogy Önnek több gyártó eszközparkját kellene raktáron tartania.
A magas feszültségű (HV) akkumulátorarchitektúra 800 V névleges, 720–960 V üzemi feszültségtartományban dolgozik. Ez alacsonyabb DC oldali áramot, kisebb vezetékkeresztmetszetet és kisebb ohmos veszteséget jelent a telepítés során. A lítium-vasfoszfát (LFP) cellakémia termikusan stabil, minden akkumulátorcsomag saját BMS-sel és beépített aeroszolos tűzoltó modullal érkezik, az IP65 védettség és a –20 és +50 °C közötti üzemi hőmérséklettartomány pedig kültéri telepítést is lehetővé tesz. A hűtés teljesen passzív, természetes konvekcióval működik: nincs ventilátor, nincs mozgó alkatrész, nincs kopó elem.
A 95%-os kisütési mélységnek (DoD) köszönhetően az 5,12 kWh névleges kapacitásból 4,8 kWh valóban hasznosítható, a gyártó pedig 6000 ciklusra és 15 évre vállal teljesítménygaranciát. Az energiatárolás így nem egy kockázati tétel az ajánlatban, hanem egy kalkulálható eszköz. A tárolók a kínálatunkban lévő EcoFlow inverterek PowerOcean hibrid modelljeivel közvetlenül párosíthatók – 200–850 V MPPT tartomány, 97,6% maximális hatásfok, 3% alatti THD –, háromfázisú kivitelben pedig akár 12 kW szünetmentes tartalékteljesítményt adnak, ami már egy hőszivattyú áramkimaradás alatti üzemeltetéséhez is elegendő.
Tekintse meg az EcoFlow energiatárolók kínálatát, és állítsa össze azt a kapacitást, amely a projektje fogyasztási profiljához és tartalékteljesítmény-igényéhez illeszkedik!
Viszonteladóként, telepítőként, nagykereskedelmi partnerként első EcoFlow akkumulátor vásárlása előtt regisztráljon B2B webshopunkba! A regisztrációjának visszaigazolása után tud belépni a B2B webshopunkba, ahol mindig friss információkat talál az árakról, készletről és az aktuális kedvezményekről. A webshopba történő belépést követően a vásárlás, illetve online rendelés egyszerűen, gyorsan elvégezhető.
Kérdése merült fel termékeinkkel kapcsolatban?
B2B partnerként keresse kijelölt értékesítési kapcsolattartóját, ahol kollégáink készséggel állnak rendelkezésére és minden kérdésére szívesen válaszolnak a kiválasztott energiatárolóval kapcsolatban.
Az alábbi gyakran feltett kérdések és válaszok között is sok hasznos információt olvashat:
EcoFlow energiatároló rendszerek
Mekkora EcoFlow PowerOcean akkumulátorkapacitást érdemes választani?
A méretezést ne az éves fogyasztásból, hanem a napnyugta utáni és a hajnali fogyasztásból indítsa: a tároló azt az energiát adja vissza, amit a napelem termelése és az azonnali fogyasztás nem fed le. Egy átlagos, hőszivattyú nélküli háztartásnál a napi fogyasztás nagyjából fele esik erre az időszakra, tehát 12–14 kWh napi fogyasztás mellett jellemzően 10,2 kWh névleges kapacitás (9,7 kWh hasznos) adja a legjobb megtérülést, hőszivattyús vagy elektromos autós ingatlannál pedig már 15,3 kWh-tól érdemes indulni.
A második méretezési szempont a teljesítmény, nem az energia. Egy akkumulátormodul folyamatos kisütési teljesítménye 3300 W, töltési teljesítménye 2500 W, ezek a modulszámmal arányosan skálázódnak. Ez azt jelenti, hogy a szünetmentes ellátás alatti tartalékteljesítményt nem önmagában az inverter névleges teljesítménye határozza meg: a kínálatunkban lévő háromfázisú hibrid inverterek közül egy 12 kW-os egység teljes tartalékteljesítményének kiadásához elegendő számú akkumulátorcsomagra van szükség.
Praktikus tervezési tanács: mindig hagyjon bővítési tartalékot. Az azonos stackbe utólag beépíthető modulok miatt nem kell túlméretezni az első körben – ha az ügyfél fogyasztása nő (hőszivattyú, klíma, EV töltő), a rendszer utólag bővíthető rendszercsere és új inverter nélkül.
Mi a különbség az 5,1 ; 10,2 ; 15,3 kWh-s változatok között?
A három változat között nincs technológiai különbség: mindegyik ugyanabból az 5,12 kWh névleges kapacitású LFP akkumulátormodulból épül fel, egy, kettő, illetve három darabból. A cellakémia, a BMS, az IP65 védettség, a beépített tűzvédelmi modul, a 800 V-os névleges feszültségszint és a garanciafeltételek mindhárom kiépítésnél azonosak, így a méretezés kizárólag kapacitás- és teljesítménykérdés.
A hasznos kapacitás 95%-os DoD mellett rendre 4,8 – 9,7 – 14,5 kWh. Ezzel párhuzamosan skálázódik a teljesítmény is: a folyamatos kisütés 3300 – 6600 – 9900 W, a töltés 2500 – 5000 – 7500 W. Ez a legfontosabb gyakorlati különbség, mert a nagyobb kiépítés nemcsak hosszabb áthidalási időt, hanem nagyobb pillanatnyi terhelhetőséget is ad a szünetmentes üzemben.
Fizikailag a modulok egymásra épülnek, így az alapterület nem változik, csak a magasság: egy modul 680×183×424 mm, tömege 55,5 kg. Az alapzat vagy fali konzol és a Junction Box egyszer épül ki, a későbbi bővítés ezért gyors és kevés munkaórát igényel a helyszínen.
Mit jelent a névleges és a hasznos akkumulátorkapacitás közötti különbség?
A névleges kapacitás (5,1 kWh modulonként) a cellákban fizikailag tárolt energiamennyiség, a hasznos kapacitás (4,8 kWh) pedig az, amennyit a BMS ténylegesen ki is enged a rendszerből. A kettő különbsége nem veszteség, hanem szándékos védelmi tartalék: a mélykisütés és a túltöltés elkerülése az, ami az LFP cellák élettartamát a 6000 ciklusos tartományban tartja. Az arányt a kisütési mélység (DoD) fejezi ki, ami itt 95%.
Ajánlatadásnál mindig a hasznos kapacitással kalkuláljon, mert az ügyfél ezt fogja megtapasztalni. Fontos továbbá, hogy a 4,8 kWh DC oldali érték: a hálózat vagy a fogyasztók felé az inverter konverziós vesztesége még módosítja, a PowerOcean hibrid inverterek maximális hatásfoka 97,6%. Egy 10,2 kWh-s rendszernél tehát reálisan 9,3–9,4 kWh körüli, AC oldalon kiadott energiával érdemes számolni egy teljes ciklusra.
A garancia szintén a névleges kapacitásra vonatkozik: a gyártó 15 év, illetve 6000 ciklus után a névleges kapacitás legalább 70%-át vállalja. Ezt érdemes az ügyfélnek is elmagyarázni, mert így válik érthetővé, miért nem azonos a katalógusban szereplő és a valóságban felhasználható energiamennyiség.
Hangos az EcoFlow PowerOcean akkumulátor működés közben?
Nem. Az akkumulátormodulok hűtése természetes konvekcióval, teljesen passzívan történik, a gyártó által megadott zajszint legfeljebb 35 dB. Összehasonlításképpen: ez nagyjából egy csendes hálószoba háttérzajának vagy egy halk beszélgetésnek a szintje, vagyis az egység gyakorlatilag nem hallható normál lakókörnyezetben.
Ennek műszaki oka az, hogy a modulokban nincs ventilátor és nincs más mozgó alkatrész sem. Ez két dolgot jelent a telepítő számára: egyrészt nincs zajkifogás lakótérhez közeli gépészeti helyiség, garázs vagy előtér esetén sem, másrészt nincs olyan kopó alkatrész, amely a garanciaidő alatt meghibásodhatna vagy karbantartást igényelne.
Ha a rendszerben mégis hallható zaj jelentkezik, az jellemzően nem az akkumulátorból, hanem az inverterből érkezik. Az IP65 védettség és a –20 és +50 °C közötti üzemi tartomány miatt egyébként az akkumulátor kültérre is telepíthető, a fűtött kivitel pedig a hideg téli időszakban is biztosítja a töltés lehetőségét, így zajérzékeny beltéri helyszíneken van hova kitérni.
SOLARKIT EcoFlow akkumulátor vélemények
A kínálatunkban szereplő energiatárolás termékcsalád EcoFlow PowerOcean tagjairól megjelent független szaklapi tesztek és felhasználói beszámolók visszatérő eleme a kidolgozottság. A tesztek egyike 92/100 pontos, „nagyon jó" minősítést adott a rendszernek, és külön kiemelte az igényes alumínium burkolatot, valamint azt, hogy a mindössze 19 cm-es beépítési mélység miatt szűk gépészeti helyiségekbe is befér. Több beszámoló szerint a készülék megjelenése olyan helyszíneken is vállalható, ahol a tároló látható helyre kerül.
A telepítők visszajelzéseiben a gyors üzembe helyezés a legtöbbet említett előny. Egy jellemző beszámoló szerint a szakszerű telepítés nagyjából három óra alatt lezajlott, az aktiválás pedig QR-kód beolvasásával, néhány lépésben elvégezhető volt. Ez közvetlenül a helyszíni munkaórákon látszik meg, ami viszonteladói és kivitelezői oldalon számszerűsíthető költségelőny.
A használat során a csendes működés és a modularitás kapja a legtöbb pozitív értékelést. A tulajdonosok visszatérően említik, hogy a ventilátor nélküli, passzív hűtés miatt az egység gyakorlatilag nem hallható, és azt is, hogy a kapacitás utólag, modulonként bővíthető anélkül, hogy a meglévő rendszert át kellene alakítani. A háromfázisú kiépítésnél többen kiemelik, hogy a 10–12 kW-os tartalékteljesítmény hálózatkimaradás alatt már egy hőszivattyú működtetésére is elegendő volt.
Biztonsági oldalon az akkumulátorcsomagokba integrált aeroszolos tűzoltó modult és a csomagonként önálló BMS-t emelik ki a vélemények, mint olyan megoldást, amely ebben a kategóriában nem általános. A 15 éves gyártói garanciát a szakmai értékelések következetesen a piac erősebb ajánlatai közé sorolják, mivel a szegmensben a 10 év számít bevettnek.
A kritikus észrevételek jellemzően nem a hardvert érintik, hanem a kommunikációt: több forrás jelzi, hogy egyes webshopok kerekítve, 5 kWh-ként hirdetik a modulokat, miközben a ténylegesen hasznos kapacitás 4,8 kWh. Ezt mi is fontosnak tartjuk tisztázni, ezért kommunikáljuk következetesen a névleges és a hasznos kapacitást egyaránt. B2B partnereink éppen ezért kapnak tőlünk minden EcoFlow akkumulátor kiépítéshez pontos, hasznos kapacitásra és tartalékteljesítményre vetített adatokat, hogy az ügyfélnek adott ajánlat a beüzemelés után is tartható legyen.